Blogwstecz

7 narzędzi poprawiania samopoczucia

2019 02 15

Luty w mojej opinii jest najtrudniejszym energetycznie miesiącem w roku. Po świątecznej i noworocznej euforii i gonitwie, gdzie nadwyrężone są nasze możliwości, chcemy odpocząć i zregenerować się. Organizm sam prosi się o odpoczynek, rehabilituje się i oczyszcza. Dlatego często „chorujemy” w tym okresie, ale jest to tylko oczyszczanie z brudu, który się do nas przykleił. Pogoda lutowa często jest jeszcze ponura, depresyjna i jedynie oczekiwanie na wiosnę daje nam nadzieję na lepsze jutro. Wielu z Was choruje, infekcje, zapalenia, osłabienie, ogólny brak energii. Dlatego komunikując się z Wami za pomocą tego bloga chcę przedstawić 7 narzędzi, które można zastosować w każdym momencie swojego życia, szczególnie gdy odczuwamy niski poziom energii. Dla wielu z Was być może jest to ostatnia deska ratunku, więc ratuj się kto może, bo do wiosny jeszcze przynajmniej miesiąc czasu, a żyć i pracować trzeba.

Rozpocznijmy więc:

 1. Oddech – oddech to narzędzie, którego świadome użycie daje nam duże zmiany w odczuwaniu siebie. Gdy pomyślisz o oddechu uwaga automatycznie kieruje się na płuca, ale prawda jest taka, że każda komórka w ciele oddycha, nie tylko twoje płuca. Pobierając tlen, trafia on do krwi, która transportuje go do komórek. Z tej perspektywy oddech jest procesem komórkowym, a nie mechanicznym ruchem płuc. Organem, który najbardziej oddycha jest mózg. To komórki nerwowe mózgu są najbardziej wrażliwe na dostawę tlenu, bardziej niż inne komórki innych organów. Oddychając głęboko czystym powietrzem uzdrawiasz swój mózg oraz całe ciało.
 2. Medytacja – co przychodzi Ci na myśl, gdy słyszysz słowo „medytacja”? Zapewne obraz mnicha, który bez ruchu siedzi w pozycji po turecku i przez wiele godzin w skupieniu oddaje się….no właśnie czemu – medytacji…czyli – myśli i kontemplacji czy obserwacji pustego umysłu? Tak naprawdę każdy z nas medytuje. Powyższy opis jest tylko stereotypem. Medytacja to zatrzymanie się na chwilę. Jaki jest teraz twój umysł? Czy jest spokojny czy zabiegany? Kluczem do medytacji jest zatrzymanie się i obserwacja obecnego momentu.
 3. Energia – nauka wyczucia energii daje nam lepsze możliwości poprawy samopoczucia, właśnie dzięki energii możemy odmienić to, jak się czujemy. Energia to światło, dźwięk i wibracja. Poprzez zmysły możesz odmienić swoją energię. Każdy wie, jak zmienia się humor pod wpływem muzyki, zapachów, oświetlenia i temperatury. Spraw, aby twoje otoczenie było czyste, ciepłe, miłe i pachnące.
 4. Ćwiczenia – praktycznie nie ma metody bardziej wpływającej na twój stan zdrowia, jak ruch. Ruch to zdrowie, każdy ci to powie. Jak się ruszać, gdy nie ma się siły? Gdy leżysz w łóżku, unieś nogi do góry i potrząsaj nimi licząc np. do 50 lub 100. Gdy je opuścisz poczujesz, jak krążenie poprawiło się w całym ciele. To tylko jeden z przykładów ćwiczeń dla niemogących ćwiczyć.
 5. Zmysły – jak wspomniałam wcześniej, poprzez zmysły możesz poprawić swój nastrój i kondycję energetyczną. Dzięki zmysłom mamy koncentrację. Gdy nagle uderzysz się w łokieć, zmysł dotyku i ból, który przeszywa całą twoją rękę sprawia, że koncentracja umysłu na łokciu jest w 100%, nie możesz wtedy myśleć o niczym innym. Oczywiście nie do takiej stymulacji zachęcamy. Jest to tylko przykład, jak koncentracja mózgu jest połączona ze zmysłami. Wykorzystując więc dotyk n.p. poprzez masaż możesz połączyć swój umysł z ciałem. Możesz masować swój brzuch i pępek, stopy lub głowę, klatkę piersiową zawsze i wszędzie. Poczujesz się wtedy błogo.
 6. Informacja – bezpośrednio wchodzi do naszego mózgu, powtarzana wielokrotnie w mózgu zostaje i staje się częścią ciebie. Dla lepszego samopoczucia polecamy usunąć z domu telewizor, a za zaoszczędzone pieniądze lepiej kupić bilet do kina na wybrany świadomie film lub inną dobrą rozrywkę – pójście na tańce czy lekcję jogi.
 7. Wyobraźnia – ludzki mózg nie rozróżnia, czy to, o czym myślisz jest prawdą czy tylko urojeniem i zawsze będzie reagował w ten sam sposób – tak, jakby to była prawda i działo się to w rzeczywistości. Więc, gdy w twojej wyobraźni jest tragiczny rozwój wypadków, ciało zachowuje się tak, jakbyś naprawdę przechodził największy życiowy kryzys. Stres jest procesem pochodzącym od wewnątrz. Wykorzystując ponownie tę zależność, wyobrażaj sobie piękne rzeczy. Marzenia i wizje siebie w najlepszej formie sprawią, że twoje ciało i mózg zaczną kreować taką rzeczywistość. Jest to zasada fizyki kwantowej, absolutna i bezwzględna dla wszystkich bez wyjątku.

 

 

Przeczytaj opinie naszych studentów
 • Marta – Piekary Śląskie

  Cieszę się, że będzie można znów z Wami ćwiczyć, super sprawa to lekcje przez Internet.

 • Mirka z Warszawy

  Jestem zachwycona warsztatami z masażu pępka i zauroczona prowadzącymi je Osobami. To są Osoby bardzo uduchowione, myślę, ze uosabiają na pewno Miłość Bezwarunkową, a może nawet Absolutną.

 • Karina Adamczyk
  Optyk

  Dopiero ćwiczenia Body and Brain sprawiły, że czuję się bardziej szczęśliwa i spokojna, a próbowałam w Rybniku już chyba wszystkiego. Tego uczucia nie da się ująć słowami. Tego trzeba doświadczyć w tym magicznym miejscu.

 • Edyta Mostowska
  Konserwator zabytków - Wrocław

  W trakcie wykonywania Uzdrawiania przez Pępek czuję, jak zaczyna krążyć w moim ciele krew, docierając do każdej jego części. Mogę też poczuć, jak przez moje ciało przenika energia, która daje mi siłę i moc do życia.

 • Wioleta Dobrasiewicz
  Mama

  Ludzie, którzy prowadzą do Centrum Body and Brain to osoby przyjazne, niezwykle pogodne, mądre życiowo i godne zaufania.W Body&Brain otrzymuję nie tylko zaspokojenie potrzeby wiedzy i wysiłku dla ciała, ale i wsparcie dla ducha, gdy tego potrzebuję.

 • Jagoda Kozieł
  Nauczyciel

  Bardzo polecam to miejsce, wszystkim którzy chcą dbać o swoje zdrowie, pragną osiągnąć równowagę wewnętrzną i spokój oraz ich celem jest zdrowy umysł w zdrowym ciele.

 • Sylwia Rutkowska
  Dentysta

  Centrum Body&Brain to miejsce pełne pozytywnej energii , do którego wraca się z uśmiechem na twarzy. Polecam wszystkim tym , którzy pragną zmienić swoje życie na lepsze.

 • Aleksandra z Rybnika
  Kosmetyczka

  Zajęcia prowadzone w kameralnym gronie, bardzo urozmaicone, wysoki poziom wiedzy, czystość i zawsze miły poczęstunek pyszną herbatką. Myślę, że w lepsze miejsce nie mogłam trafić.

 • Adam Urbanik
  Informatyk - Kraków

  Trening Uzdrawiania przez Pępek działa na mnie bardzo relaksująco. Dzięki tej technice wszystkie myśli, które kotłują się w mojej głowie znikają i przestają być aż tak ważne.

 • Brygida lat 73

  Sama codziennie powtarzam ćwiczenia masażu przez pępek. Już po pierwszym miesiącu szumy w głowie prawie minęły, stały się prawie niewyczuwalne i nie przeszkadzają w spaniu.

Blog

czytaj