Blogwstecz

Czym jest joga wg metody Ilchi Lee i czym się różni od innych rodzajów jogi?

2018 05 26

 

Joga, której można doświadczyć w naszym Centrum Body and Brain różni się od pozostałych stylów techniką, dynamiką oraz szybkością efektów.

Tak naprawdę jest to najbardziej efektowna i najszybciej działająca joga, ponieważ już po pierwszej godzinie treningu można poczuć różnicę w samopoczuciu.

Joga wg metody Ilchi Lee oparta jest na uniwersalnych zasadach, które opisuje w swoich opracowaniach sam Ilchi Lee. Pierwszą zasadą jest Woda Do Góry, Ogień Na Dół. O co chodzi? Tak, jak w naturze Słońce czyli Ogień promieniami schodzi w dół, tak wtedy woda paruje do góry. W naszym ludzkim ciele dzieje się tak, samo – ciepło z serca sprowadzamy do brzucha po to, aby wodę z nerek skierować do głowy. Wtedy zmieniając energię otrzymujemy optymalny stan zdrowia i spokoju.

Druga uniwersalna zasada, to: tam, gdzie płynie umysł, tam płynie energia i to się dzieje. Czyli proces koncentracji, medytacji i wizualizacji jest często wykorzystywany na naszych zajęciach. Ma to ogromną moc sprawczą.

I trzecia zasada: Od Zdrowia do Oświecenia. Oświecenie to tak naprawdę każdy moment świadomego wyboru. Chcemy mieć komfort świadomego podejmowania decyzji, gdyż tylko wtedy jesteśmy w stanie zaakceptować konsekwencje. Aby mieć świadomość, musimy trenować i ciało i mózg. To właśnie robimy na naszych zajęciach.

Jak wyglądają ćwiczenia w odróżnieniu od tradycyjnych lekcji jogi?

Joga wg Ilchi Lee, tak jak inne rodzaje jogi, sprawia, że ciało staje się mocniejsze i bardziej elastyczne. Skierowana jest ona jednak do osób, którym właśnie tych cech brakuje. Dlatego na regularnej lekcji, połączone z głębokim oddechem ruchy ciała, mają za zadanie powoli, krok po kroku ciało ujędrnić i rozciągnąć, co jednocześnie wpływa automatycznie korzystnie na stan umysłu, gdyż ten wtedy też staje się mocniejszy i bardziej rozluźniony.

Joga wg Ilchi Lee, od strony fizycznej przypomina bardziej lekcję gimnastyki niż klasycznej jogi, ale gdy jest połączona z oddechem i medytacją, można naprawdę poczuć bardzo dużo energii. Jej wyjątkowością są metody wibracyjne oraz elementy uzdrawiającego masażu, które także wykorzystujemy na naszych zajęciach.

Tak naprawdę, jest to joga bardzo prosta i podstawowa jeśli chodzi o ruch ciała, ale naprawdę efektowna jeśli chodzi o zmianę samopoczucia. Działa od razu, poprawia humor niemalże natychmiast. Dlatego właśnie wybraliśmy ten styl, jako główny rdzeń naszych zajęć w Centrum Body and Brain w Rybniku.

17 czerwca odbędzie się u nas tzw. Lekcja Próbna. Nie chcesz czekać? Zadzwoń do nas teraz i dowiedz się, jak rozpocząć swoją przygodę z jogą w Rybniku.

 

Przeczytaj opinie naszych studentów
 • Marta – Piekary Śląskie

  Cieszę się, że będzie można znów z Wami ćwiczyć, super sprawa to lekcje przez Internet.

 • Mirka z Warszawy

  Jestem zachwycona warsztatami z masażu pępka i zauroczona prowadzącymi je Osobami. To są Osoby bardzo uduchowione, myślę, ze uosabiają na pewno Miłość Bezwarunkową, a może nawet Absolutną.

 • Karina Adamczyk
  Optyk

  Dopiero ćwiczenia Body and Brain sprawiły, że czuję się bardziej szczęśliwa i spokojna, a próbowałam w Rybniku już chyba wszystkiego. Tego uczucia nie da się ująć słowami. Tego trzeba doświadczyć w tym magicznym miejscu.

 • Edyta Mostowska
  Konserwator zabytków - Wrocław

  W trakcie wykonywania Uzdrawiania przez Pępek czuję, jak zaczyna krążyć w moim ciele krew, docierając do każdej jego części. Mogę też poczuć, jak przez moje ciało przenika energia, która daje mi siłę i moc do życia.

 • Wioleta Dobrasiewicz
  Mama

  Ludzie, którzy prowadzą do Centrum Body and Brain to osoby przyjazne, niezwykle pogodne, mądre życiowo i godne zaufania.W Body&Brain otrzymuję nie tylko zaspokojenie potrzeby wiedzy i wysiłku dla ciała, ale i wsparcie dla ducha, gdy tego potrzebuję.

 • Jagoda Kozieł
  Nauczyciel

  Bardzo polecam to miejsce, wszystkim którzy chcą dbać o swoje zdrowie, pragną osiągnąć równowagę wewnętrzną i spokój oraz ich celem jest zdrowy umysł w zdrowym ciele.

 • Sylwia Rutkowska
  Dentysta

  Centrum Body&Brain to miejsce pełne pozytywnej energii , do którego wraca się z uśmiechem na twarzy. Polecam wszystkim tym , którzy pragną zmienić swoje życie na lepsze.

 • Aleksandra z Rybnika
  Kosmetyczka

  Zajęcia prowadzone w kameralnym gronie, bardzo urozmaicone, wysoki poziom wiedzy, czystość i zawsze miły poczęstunek pyszną herbatką. Myślę, że w lepsze miejsce nie mogłam trafić.

 • Adam Urbanik
  Informatyk - Kraków

  Trening Uzdrawiania przez Pępek działa na mnie bardzo relaksująco. Dzięki tej technice wszystkie myśli, które kotłują się w mojej głowie znikają i przestają być aż tak ważne.

 • Brygida lat 73

  Sama codziennie powtarzam ćwiczenia masażu przez pępek. Już po pierwszym miesiącu szumy w głowie prawie minęły, stały się prawie niewyczuwalne i nie przeszkadzają w spaniu.

Blog

czytaj