Blogwstecz

Edukacja Mózgu

2019 03 19

Kochani, już niedługo ponownie spotkamy się w Katowicach.

W najbliższy weekend w Katowicach na Placu Sejmu Śląskiego 2 odbywają się kolejne Targi Bliżej Zdrowia Bliżej Natury. W niedzielę 24 Marca o godzinie 13.30 odbędzie się nasz wykład pod tytułem Mocny Mózg – 5 Kroków do Uzdrawiania Siebie. Zapraszamy gorąco.

Także w tym tygodniu w Dzienniku Zachodnim nasz artykuł pod tym samym tytułem. Rozpoczęliśmy także na FB nową stronkę EDUKACJA MÓZGU. Tam znajdziecie wiele artykułów i zaproszeń na nasze wykłady i lekcje poświęcone tematowi zdrowe ciało, zdrowy mózg.

 

 

Czym jest Edukacja Mózgu?
Edukacja Mózgu to rewolucyjna metoda edukacyjna, która rozwija pełny potencjał mózgu, eliminuje stres, poprawia komunikację i wspomaga nauczanie. Kultywuje potencjał mózgu, aby stał się bardziej produktywny, kreatywny i spokojny.
Edukacja Mózgu rozwija kreatywność, która jest jedną z najbardziej wyróżniających się cech ludzkiego mózgu. Tylko ludzki mózg potrafi ujarzmić kreatywność i zamienić wyobraźnię w rzeczywistość. Ta moc jest odpowiedzialna za każde osiągnięcie ludzkiej cywilizacji, od piramid do podróży w kosmos. Edukacja Mózgu rozpoczyna się z momentem uświadomienia sobie wielkiej wartości i nieskończonego potencjału ludzkiego mózgu. Pomaga ludziom zrozumieć, jak funkcjonuje ludzki mózg i jak wpływa na myśli, emocje i uczucia. W oparciu o te nowe spojrzenie Edukacja Mózgu uczy, w jak najlepszy sposób wykorzystać swój mózg. Możesz zdobyć wiedzę na swój temat i usprawnić swoje umiejętności lepszej komunikacji z innymi. Możesz pracować i uczyć się bardziej efektownie. Możesz lepiej radzić sobie z negatywnymi emocjami, wyzwaniami i stresem. Na poziomie jednostki, Edukacja Mózgu pomaga w samorealizacji i wzmocnieniu siebie. Na poziomie społecznym Edukacja Mózgu usprawnia rodzaj ludzki. Poprzez poprawę komunikacji, edukacji i produktywności Edukacja Mózgu przynosi nadzieję na pokój, który jest ostatecznym celem ludzkości.
Edukacja Mózgu w praktyce to metoda rozwoju wewnętrznej ludzkiej zdolności do tworzenia zdrowia, dobrobytu, optymalnych osiągnięć i pokoju poprzez lepsze zarządzanie swoim mózgiem. Jest to program edukacyjny zaprojektowany do promowania zdrowia, szczęścia, spokoju i osiągnięć. Jego celem jest rozwinięcie ludzkiej kreatywności poprzez innowacyjne metody treningowe skoncentrowane na mózgu.
Edukacja Mózgu to program, który zawiera fizyczne, emocjonalne i poznawcze ćwiczenia, a także pozycje, techniki oddechowe, obrazowanie i gry używane do stymulacji zdrowia, dynamiki i produktywnego funkcjonowania ciała i mózgu. Edukacja Mózgu jest zakorzeniona w edukacji eksperymentalnej i zawiera 5 poziomów, aby pomóc ludziom doświadczyć mocy i wartości życia w pokoju.
Historia Edukacji Mózgu
Ruch Edukacji Mózgu sięga roku 1980, kiedy to Ilchi Lee odkrył, że odpowiedzi na ludzkie problemy znajdują się w mózgu. Studiował on wtenczas starożytną filozofię koreańskiej kultury Hongik In Gan. Główną nauką jest Sam Il Shin Go, która mówi nam, że odpowiedzi, których poszukujemy już są w naszych mózgach. Ilchi Lee zdał sobie sprawę, że filozofia ta odnosi się do wszystkich ludzi, niezależnie od pochodzenia, rasy czy religii i że my wszyscy musimy nauczyć się używać mózgu dobrze i że wtedy może na świecie nastąpić pokój, a planeta Ziemia będzie miała zapewnioną bezpieczną przyszłość.
Od roku 1980 Ilchi Lee poświęcił swoje życie rozwojowi Edukacji Mózgu, mając na celu pomaganie ludziom w kreowaniu zdrowia, szczęścia i pokoju dla ich samych, innych i całego świata. Rozpoczął tworzenie programów w Korei, które pomagały ludziom w ich fizycznym, emocjonalnym i poznawczym samopoczuciu.
W 1990 roku Ilchi Lee utworzył Korański Instytut Nauki o Mózgu, jednostkę badawczą skierowaną na badanie funkcji mózgu i jego potencjału. Pierwszą książką o Edukacji Mózgu była „Sekrety Mózgu“. Programy Edukacji Mózgu zostały zaimplementowane w USA w roku 1991 i zaraz potem rozprzestrzeniły się w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Japonii, Rosji i Niemczech.
W 1997 druga książka „Respiracja Mózgu“ została opublikowana w Korei. Ta książka zawierała 5 kroków systematycznego treningu używania mózgu w najlepszy możliwy sposób. Technikę tę później nazwano BEST (Brain Education System Training). Dzieci, które brały udział w zaawansowanych treningach Edukacji Mózgu wykazały poprawę w rozwoju potencjału swojego mózgu. Wyniki były tak zaskakujące, że przykuło to uwagę całej Korei. Założono wtedy firmę BR Education Corporation, która zaczęła wprowadzać programy edukacyjne w szkołach, firmach, a także organizacjach rządowych i pozarządowych na całym świecie.
W 2002 założono Uniwersytet Edukacji Mózgu, który w sposób sformalizowany edukuje z tematu Edukacji Mózgu na poziomie licencjata, magistra i doktora. Pierwsza Olimpiada HSP (Health – Zdrowie; Smile – Uśmiech; Peace – Pokój) odbyła się w 2005, podczas której naukowcy neurolodzy, pedagodzy i inni zademonstrowali potencjał swojego mózgu. Łącznie w olimpiadzie wzięło ponad 500 uczestników. Wydarzenie to było sponsorowane przez rząd koreański. Wtedy to Edukacja Mózgu została uznana oficjalnie jako naukowa dziedzina poparta badaniami i doświadczeniami z tego tematu.
W 2006 roku po drugiej olimpiadzie HSP założone zostało stowarzyszenie IBREA (International Brain Education Association – Międzynarodowe Stowarzyszenie Edukacji Mózgu). W lipcu 2007 IBREA rozpoczęła oficjalną współpracę z ONZ, która trwa do dnia dzisiejszego. Tego samego roku została zorganizowana trzecia olimpiada HSP, po raz pierwszy jednak na arenie międzynarodowej. Miała ona miejsce w USA, wtedy też IBREA USA i IBREA Japan zostały założone.
W 2008 czwarta olimpiada HSP i Konferencja Edukcaji Mózgu miały miejsce w głównej siedzibie ONZ w Nowym Jorku. W trakcie inaguracyjnej ceremonii przedstawiciele 100 krajów z całego świata świętowało powstanie Edukacji Mózgu.
W Polsce program Edukacji Mózgu jest prowadzony przez Aleksandrę i Pete’a Masona. Od roku 2008 prowadzą oni w Polsce liczne warsztaty, programy i wykłady.

 

Przeczytaj opinie naszych studentów
 • Marta – Piekary Śląskie

  Cieszę się, że będzie można znów z Wami ćwiczyć, super sprawa to lekcje przez Internet.

 • Mirka z Warszawy

  Jestem zachwycona warsztatami z masażu pępka i zauroczona prowadzącymi je Osobami. To są Osoby bardzo uduchowione, myślę, ze uosabiają na pewno Miłość Bezwarunkową, a może nawet Absolutną.

 • Karina Adamczyk
  Optyk

  Dopiero ćwiczenia Body and Brain sprawiły, że czuję się bardziej szczęśliwa i spokojna, a próbowałam w Rybniku już chyba wszystkiego. Tego uczucia nie da się ująć słowami. Tego trzeba doświadczyć w tym magicznym miejscu.

 • Edyta Mostowska
  Konserwator zabytków - Wrocław

  W trakcie wykonywania Uzdrawiania przez Pępek czuję, jak zaczyna krążyć w moim ciele krew, docierając do każdej jego części. Mogę też poczuć, jak przez moje ciało przenika energia, która daje mi siłę i moc do życia.

 • Wioleta Dobrasiewicz
  Mama

  Ludzie, którzy prowadzą do Centrum Body and Brain to osoby przyjazne, niezwykle pogodne, mądre życiowo i godne zaufania.W Body&Brain otrzymuję nie tylko zaspokojenie potrzeby wiedzy i wysiłku dla ciała, ale i wsparcie dla ducha, gdy tego potrzebuję.

 • Jagoda Kozieł
  Nauczyciel

  Bardzo polecam to miejsce, wszystkim którzy chcą dbać o swoje zdrowie, pragną osiągnąć równowagę wewnętrzną i spokój oraz ich celem jest zdrowy umysł w zdrowym ciele.

 • Sylwia Rutkowska
  Dentysta

  Centrum Body&Brain to miejsce pełne pozytywnej energii , do którego wraca się z uśmiechem na twarzy. Polecam wszystkim tym , którzy pragną zmienić swoje życie na lepsze.

 • Aleksandra z Rybnika
  Kosmetyczka

  Zajęcia prowadzone w kameralnym gronie, bardzo urozmaicone, wysoki poziom wiedzy, czystość i zawsze miły poczęstunek pyszną herbatką. Myślę, że w lepsze miejsce nie mogłam trafić.

 • Adam Urbanik
  Informatyk - Kraków

  Trening Uzdrawiania przez Pępek działa na mnie bardzo relaksująco. Dzięki tej technice wszystkie myśli, które kotłują się w mojej głowie znikają i przestają być aż tak ważne.

 • Brygida lat 73

  Sama codziennie powtarzam ćwiczenia masażu przez pępek. Już po pierwszym miesiącu szumy w głowie prawie minęły, stały się prawie niewyczuwalne i nie przeszkadzają w spaniu.

Blog

czytaj