Blogwstecz

Gimnastyka mózgu

2018 05 25

Ćwicząc ciało, ćwiczysz mózg. Tak, to prawda. Jeśli chcesz sprawdzić, jaka jest kondycja Twojego mózgu, wystarczy że zrobisz kilka testów na elastyczność ciała i jego wytrzymałość. Sprawa jest bardzo prosta – silne ciało = silny mózg, elastyczne ciało = elastyczny mózg. Warto mieć silny i elastyczny mózg, bo tylko taki ma dobre wyniki i dobre samopoczucie. To tyle wstępem.

Czym zajmujemy się my jako firma Body and Brain? Oprócz masowania i uzdrawiania, ćwiczymy ciało i ćwiczymy mózg. Wierzymy, że nasze polskie społeczeństwo bardzo silnie potrzebuje poczucia własnej wartości, mocy i elastyczności. Moc to nie arogancja, a elastyczność to nie poniżanie siebie, aby zadowalać innych. Moc i elastyczność to konsekwencja i uśmiech na twarzy.

Ludzka twarz zdradza wszystko, co dzieje się w mózgu. Uśmiech to pozytywne emocje, a gdy kąciki ust skierowane są na dół, to znaczy, że osoba pielęgnuje negatywne myśli i emocje w swoim wnętrzu, to zawsze = choroba.

Ok. Tyle słowem wstępu i straszenia. A’propos straszenia – cały czas szukamy sposobu na dotarcie do społeczeństwa. Sprawdza się wprowadzanie ludzi w poczucie winy, lęk i straszenie, co wiemy choćby z przykładów różnych religii. Tak działa też większość firm i uzdrowicieli, którzy nakłaniają do wielkiej walki z wrogiem, chorobami czyli z samym sobą. A jedynie, co musimy zrobić, to spojrzeć na siebie z troską i podjąć decyzję, że chcę się zmienić – bez poczucia winy, wyrzucania sobie czegokolwiek. Tak po prostu – spójrz na swoją twarz i powiedz sobie, że od teraz się uśmiechasz:)

Gimnastyka twarzy to bardzo fajne ćwiczenie gimnastyki mózgu. Poruszając mięśniami twarzy, rozbudzasz mózg. Możesz także uruchomić struny głosowe i jak małe dziecko, zrobić po prostu “bla bla bla bla” wprowadzając swój mózg i gardło w stan wibracji. Wibracja to energia, a energia to życie.

Jeśli chcesz mieć mózg, który żyje, a nie tylko łopatologicznie powtarza codzienną rutynę i jak mantra powtarza sobie, jaki to jesteś beznadziejny, weź się w garść i wypnij pierś do przodu. Już pora samemu zacząć mówić sobie dobre rzeczy, nie czekając na otoczenie, aby cię doceniło, bo ono też czeka na ciebie i twoją uwagę. Koło się wtedy zamyka. Wszyscy czekają, aby dać mu uwagę, miłość i dobre słowo. Proponujemy, aby niech każdy rozpoczął od dodawania otuchy sobie samemu. Pomoże w tym – gimnastyka mózgu.

Przeczytaj opinie naszych studentów
 • Marta – Piekary Śląskie

  Cieszę się, że będzie można znów z Wami ćwiczyć, super sprawa to lekcje przez Internet.

 • Mirka z Warszawy

  Jestem zachwycona warsztatami z masażu pępka i zauroczona prowadzącymi je Osobami. To są Osoby bardzo uduchowione, myślę, ze uosabiają na pewno Miłość Bezwarunkową, a może nawet Absolutną.

 • Karina Adamczyk
  Optyk

  Dopiero ćwiczenia Body and Brain sprawiły, że czuję się bardziej szczęśliwa i spokojna, a próbowałam w Rybniku już chyba wszystkiego. Tego uczucia nie da się ująć słowami. Tego trzeba doświadczyć w tym magicznym miejscu.

 • Edyta Mostowska
  Konserwator zabytków - Wrocław

  W trakcie wykonywania Uzdrawiania przez Pępek czuję, jak zaczyna krążyć w moim ciele krew, docierając do każdej jego części. Mogę też poczuć, jak przez moje ciało przenika energia, która daje mi siłę i moc do życia.

 • Wioleta Dobrasiewicz
  Mama

  Ludzie, którzy prowadzą do Centrum Body and Brain to osoby przyjazne, niezwykle pogodne, mądre życiowo i godne zaufania.W Body&Brain otrzymuję nie tylko zaspokojenie potrzeby wiedzy i wysiłku dla ciała, ale i wsparcie dla ducha, gdy tego potrzebuję.

 • Jagoda Kozieł
  Nauczyciel

  Bardzo polecam to miejsce, wszystkim którzy chcą dbać o swoje zdrowie, pragną osiągnąć równowagę wewnętrzną i spokój oraz ich celem jest zdrowy umysł w zdrowym ciele.

 • Sylwia Rutkowska
  Dentysta

  Centrum Body&Brain to miejsce pełne pozytywnej energii , do którego wraca się z uśmiechem na twarzy. Polecam wszystkim tym , którzy pragną zmienić swoje życie na lepsze.

 • Aleksandra z Rybnika
  Kosmetyczka

  Zajęcia prowadzone w kameralnym gronie, bardzo urozmaicone, wysoki poziom wiedzy, czystość i zawsze miły poczęstunek pyszną herbatką. Myślę, że w lepsze miejsce nie mogłam trafić.

 • Adam Urbanik
  Informatyk - Kraków

  Trening Uzdrawiania przez Pępek działa na mnie bardzo relaksująco. Dzięki tej technice wszystkie myśli, które kotłują się w mojej głowie znikają i przestają być aż tak ważne.

 • Brygida lat 73

  Sama codziennie powtarzam ćwiczenia masażu przez pępek. Już po pierwszym miesiącu szumy w głowie prawie minęły, stały się prawie niewyczuwalne i nie przeszkadzają w spaniu.

Blog

czytaj