Blogwstecz

Jak ćwiczyć, gdy jest upał

2019 06 16

Trening Edukacji Mózgu jest rekomendowany codziennie, niezależnie od warunków. Ćwiczenia na ciało i mózg są potrzebne zawsze. Twoje ciało i mózg potrzebują energii, tlenu i regeneracji zawsze, niezależnie od pogody, pory roku, Twojego kalendarza.

Jak jednak podjąć ćwiczenia podczas wysokich temperatur? Jest przecież teraz tak gorąco, że dla wielu osób poruszanie ciałem samo w sobie stanowi problem.

Podczas upałów dobrze jest się skupić na temperaturze swoich organów, szczególnie mózgu, który potrzebuje schłodzenia. Ćwiczenia na obniżenie temperatury głowy, które polecamy w tym gorącym okresie to:

– Głębokie wydechy przez usta

– Opukiwanie głowy i delikatne potrząsanie mózgiem (tzw. Wibracja Fal Mózgowych)

– Ćwiczenia jelitowe, gdyż dzięki nim zimna energia z nerek szybciej popłynie po kręgosłupie do mózgu

Dodatkowo polecamy:

– Schładzanie temperatury mózgu poprzez zimne okłady (wystarczy zmoczyć ręcznik w zimnej wodzie i przyłożyć do czoła i na kark, od razu poczujesz ulgę)

– Zimne jogurty, kefiry i maślanki (pomimo faktu, że rekomenduje się dla jelit ciepłe napoje i posiłki, w okresie wysokich temperatur, nie zaszkodzi od czasu do czasu wypić zimny jogurt, poczujesz ulgę)

– Chłodny prysznic w ciągu dnia (dodatkowo w środku dnia, jeśli masz możliwość, weź chłodny prysznic kierując strumień wody na swój kark i plecy. Wtedy także temperatura mózgu obniży się, poczujesz ulgę i stan energetyczny organizmu szybciej wróci do równowagi.

 

Przeczytaj opinie naszych studentów
 • Marta – Piekary Śląskie

  Cieszę się, że będzie można znów z Wami ćwiczyć, super sprawa to lekcje przez Internet.

 • Mirka z Warszawy

  Jestem zachwycona warsztatami z masażu pępka i zauroczona prowadzącymi je Osobami. To są Osoby bardzo uduchowione, myślę, ze uosabiają na pewno Miłość Bezwarunkową, a może nawet Absolutną.

 • Karina Adamczyk
  Optyk

  Dopiero ćwiczenia Body and Brain sprawiły, że czuję się bardziej szczęśliwa i spokojna, a próbowałam w Rybniku już chyba wszystkiego. Tego uczucia nie da się ująć słowami. Tego trzeba doświadczyć w tym magicznym miejscu.

 • Edyta Mostowska
  Konserwator zabytków - Wrocław

  W trakcie wykonywania Uzdrawiania przez Pępek czuję, jak zaczyna krążyć w moim ciele krew, docierając do każdej jego części. Mogę też poczuć, jak przez moje ciało przenika energia, która daje mi siłę i moc do życia.

 • Wioleta Dobrasiewicz
  Mama

  Ludzie, którzy prowadzą do Centrum Body and Brain to osoby przyjazne, niezwykle pogodne, mądre życiowo i godne zaufania.W Body&Brain otrzymuję nie tylko zaspokojenie potrzeby wiedzy i wysiłku dla ciała, ale i wsparcie dla ducha, gdy tego potrzebuję.

 • Jagoda Kozieł
  Nauczyciel

  Bardzo polecam to miejsce, wszystkim którzy chcą dbać o swoje zdrowie, pragną osiągnąć równowagę wewnętrzną i spokój oraz ich celem jest zdrowy umysł w zdrowym ciele.

 • Sylwia Rutkowska
  Dentysta

  Centrum Body&Brain to miejsce pełne pozytywnej energii , do którego wraca się z uśmiechem na twarzy. Polecam wszystkim tym , którzy pragną zmienić swoje życie na lepsze.

 • Aleksandra z Rybnika
  Kosmetyczka

  Zajęcia prowadzone w kameralnym gronie, bardzo urozmaicone, wysoki poziom wiedzy, czystość i zawsze miły poczęstunek pyszną herbatką. Myślę, że w lepsze miejsce nie mogłam trafić.

 • Adam Urbanik
  Informatyk - Kraków

  Trening Uzdrawiania przez Pępek działa na mnie bardzo relaksująco. Dzięki tej technice wszystkie myśli, które kotłują się w mojej głowie znikają i przestają być aż tak ważne.

 • Brygida lat 73

  Sama codziennie powtarzam ćwiczenia masażu przez pępek. Już po pierwszym miesiącu szumy w głowie prawie minęły, stały się prawie niewyczuwalne i nie przeszkadzają w spaniu.

Blog

czytaj