Blogwstecz

JUST BE… Po prostu bądź

2019 03 30

JUST BE… Po prostu bądź… Edukacja Mózgu.

Projekt Just BE to program ćwiczeń dla osób, które pragną wyzwolić się z więzienia nakazów, zakazów i wszystkich reguł, które zostały narzucone nam od momentu narodzin.

Jestem kobietą, która niedługo skończy 40 lat. Wychowuję syna i prowadzę firmę. To są moje dwie pasje, które wybrałam i świadomie zaprosiłam do mojego życia. Kocham mojego syna i kocham moją rodzinę, ale też kocham swoją pracę, swoje hobby i swoich klientów.

Gdy marzymy i projektujemy swoje życie, w myślach i fantazjach wszystko układa się znakomicie. Piękne życie, wolne życie, wreszcie mogę oddychać pełną piersią. Jednakże w rzeczywistości, gdy rozpoczynamy projekty uruchamiają się w nas liczne schematy, blokady myślowe, uprzedzenia i emocje, które stają na przeszkodzie do osiągnięcia swojego celu czyli do spełnienia marzeń.

Znam wiele kobiet, takich jak ja, ambitnych, profesjonalnych, pełnych świetnych pomysłów i energii i znam wiele historii kobiet, którym biznesy padły, a one udały się na roczny urlop zdrowotny w celu uspokojenia nerwów i zadbania o siebie, bo tak przez te lata walczyły i próbowały się przebić, że zapłaciły za to swoim zdrowiem. Zadając sobie wtedy pytanie: „czy warto?”, „ dla kogo jak to robię?”, „czy uzbieram na czynsz w tym miesiącu?”

Największą trudnością, jaką widzę w prowadzeniu firmy w Polsce nie jest system administracyjny, podatkowy czy ZUS. Mężczyźni narzekają na biurokrację, wysokie koszty prowadzenia firmy i inne takie. Kobiety jednak, prowadząc swoją firmę i stając bezpośrednio z klientem twarzą w twarz, uruchamiają swoje serce, empatię i pragną temu klientowi dać to, co mają najlepsze – swój talent, piękny produkt uważnie wyselekcjonowany. Największą trudnością, z jaką się zmagamy w takich sytuacjach to absolutny brak szacunku, wdzięczności i lojalności ze strony klientów, nierzadko samych kobiet.

Nie sądzę, aby ten brak powyższych cech był celowym zamierzeniem klienta, który wchodząc do sklepu na głos wyraża swoje niezadowolenie „nic tutaj ciekawego nie ma”. Być może jest to po prostu nieuważne wyrażenie swojego zdania, aby poczuć się lepiej i ulżyć swojej życiowej frustracji. Jest to także jednak niestety cios w stronę osoby, która to miejsce prowadzi, bo gwarantuję Wam, że prowadzi je najlepiej jak potrafi, z całego swojego serca.

Ja sama też spotkałam się z sytuacjami wręcz dla mnie kuriozalnymi. Jak wiecie jestem terapeutką, ale wielu z moich klientów ma duży problem z umiejscowieniem mnie na mapie wykonywanych zawodów. To kim ona jest? Instruktorem jogi? Przewodnikiem duchowym? Tarocistką? Energoterapeutką? Nie martw się, takie umiejscowienie mnie na mapie jest niemożliwie, gdyż nie ma w naszym kraju kodu PKD dla osoby dającej miłość. Sytuacje kuriozalne, z którymi się spotykam to, gdy klient pyta, czy mogę mu zrobić masaż energetyczny, ja odpowiadam, że oczywiście i chcę umówić termin, na co klient pyta, czy znam terapeutkę o takim i innym imieniu i nazwisku i czy ja ją polecam. Z jednej strony pięknie być wyrocznią i cieszę się, że liczycie się z moim zdaniem, ale głupotą jest wejść do lidla i zapytać, czy polecają produkty z biedronki….

Niemniej jednak, sednem tego artykułu jest: wiem, jak ciężko jest kobietom prowadzić jednocześnie firmę, dom i spełniać oczekiwania społeczeństwa, kościoła, rodziny i wszystkich świętych.  Wiem także, że trudność ta wynika z wewnętrznych ograniczeń, tego jak nas zaprogramowano – aby nie wyrażać swoich uczuć, aby dbać o rodzinę, aby siebie stawiać na drugim planie. Dlatego stworzyłam program. Program JUST BE… to program akceptacji siebie, pokochania siebie taką, jaką się jest, to aktywne ćwiczenia które wzmocnią twoje ciało i duszę, abyś mogła iść przed siebie realizując swoje marzenia i plany bez względu na to, co mówi otoczenie. Twoje otoczenie zawsze będzie Cię oceniać i nie omieszka prosto w twarz powiedzieć Ci, co o Tobie myśli. Ty jednak nie poddawaj się i zaufaj sobie. Ja wierzę w Ciebie.

Już niedługo udostępnimy nową platformę i kursy online programu JUST BE…  Project by Ola Mason.

Stay in tune… see you soon xxx

 

Przeczytaj opinie naszych studentów
 • Marta – Piekary Śląskie

  Cieszę się, że będzie można znów z Wami ćwiczyć, super sprawa to lekcje przez Internet.

 • Mirka z Warszawy

  Jestem zachwycona warsztatami z masażu pępka i zauroczona prowadzącymi je Osobami. To są Osoby bardzo uduchowione, myślę, ze uosabiają na pewno Miłość Bezwarunkową, a może nawet Absolutną.

 • Karina Adamczyk
  Optyk

  Dopiero ćwiczenia Body and Brain sprawiły, że czuję się bardziej szczęśliwa i spokojna, a próbowałam w Rybniku już chyba wszystkiego. Tego uczucia nie da się ująć słowami. Tego trzeba doświadczyć w tym magicznym miejscu.

 • Edyta Mostowska
  Konserwator zabytków - Wrocław

  W trakcie wykonywania Uzdrawiania przez Pępek czuję, jak zaczyna krążyć w moim ciele krew, docierając do każdej jego części. Mogę też poczuć, jak przez moje ciało przenika energia, która daje mi siłę i moc do życia.

 • Wioleta Dobrasiewicz
  Mama

  Ludzie, którzy prowadzą do Centrum Body and Brain to osoby przyjazne, niezwykle pogodne, mądre życiowo i godne zaufania.W Body&Brain otrzymuję nie tylko zaspokojenie potrzeby wiedzy i wysiłku dla ciała, ale i wsparcie dla ducha, gdy tego potrzebuję.

 • Jagoda Kozieł
  Nauczyciel

  Bardzo polecam to miejsce, wszystkim którzy chcą dbać o swoje zdrowie, pragną osiągnąć równowagę wewnętrzną i spokój oraz ich celem jest zdrowy umysł w zdrowym ciele.

 • Sylwia Rutkowska
  Dentysta

  Centrum Body&Brain to miejsce pełne pozytywnej energii , do którego wraca się z uśmiechem na twarzy. Polecam wszystkim tym , którzy pragną zmienić swoje życie na lepsze.

 • Aleksandra z Rybnika
  Kosmetyczka

  Zajęcia prowadzone w kameralnym gronie, bardzo urozmaicone, wysoki poziom wiedzy, czystość i zawsze miły poczęstunek pyszną herbatką. Myślę, że w lepsze miejsce nie mogłam trafić.

 • Adam Urbanik
  Informatyk - Kraków

  Trening Uzdrawiania przez Pępek działa na mnie bardzo relaksująco. Dzięki tej technice wszystkie myśli, które kotłują się w mojej głowie znikają i przestają być aż tak ważne.

 • Brygida lat 73

  Sama codziennie powtarzam ćwiczenia masażu przez pępek. Już po pierwszym miesiącu szumy w głowie prawie minęły, stały się prawie niewyczuwalne i nie przeszkadzają w spaniu.

Blog

czytaj