Blogwstecz

Kręgosłup, stawy, postawa ciała

2018 09 11

Joga hormonalna. Joga kręgosłupa. Joga powięziowa. Joga śmiechu. I tak dalej. Rodzajów jogi jest ponad 100. Ale tak naprawdę wszystkie rodzaje, choć różnią się dynamiką czy układami, sprawiają, że czujesz się dobrze, powracasz do zdrowia i masz poczucie, że kontrolujesz swoje życie.

Często gęsto oddajemy nasze życie w ręce innych, niech los za mnie zdecyduje… Jest to niebezpieczne, ryzykowne, płynąć okrętem w kierunku, którym poniesie mnie wiatr. Trenując jogę uczymy się trzech rodzajów kontroli: kontroli oddechu, kontroli równowagi i kontroli przepływu energii.

Kontrola często kojarzy się ze stresem, spięciem i czymś negatywnym, ale uważam, że jeśli chodzi o własne ciało, dobrze jest wysilić umysł i wykorzystać koncentrację, aby nauczyć ciała czegoś innego tj. głębszego i zdrowszego oddechu, wyprostawnej postawy i odpowiedniego kierowania energii.

Ciało ma swoje nawyki. Układamy stopy i ciężar ciała w odpowiedni wyuczony sposób, zazwyczaj niezdrowy. Czego efektem jest ból stawów i kręgosłupa. Od stóp zaczyna się cała postawa ciała. Inwestycja w dobre buty od najmłodszych lat to priorytet. To, jak ustawiane są stopy wpływa na układ kostny. Jeśli przekrzywiona jest miednica, na pewno będziemy mieć krzywy kręgosłup i bóle w stawach. Ciało chcąc utrzymać równowagę będzie próbowało wyrównać postawę bezwiednie przechylając się na drugą stronę, czego efektem jest ból mięśni. Sprawdź swoje buty, najlepiej widać to na podeszwach pięt, czy są „zryte”.

Joga pozwala zauważyć te nawyki i posturę ciała. Dzięki uważnej obserwacji ciała, jaką daje trening jogi, możemy nie tylko dowiedzieć się, gdzie popełniamy błędy, ale też powoli je korygować i naprawiać. Dzięki temu niemalże od razu na lekcji można poczuć lepsze krążenie krwi do stóp, bardziej rozluźnione stawy oraz ulgę w kręgosłupie.

Oczywiście sama zmiana układu kostnego trwa dłużej, ale jest możliwa, gdyż kości też mają swoją elastyczność i można energetycznie z nimi także pracować. Więc nie jest tak, że już pewnym wieku nie da się poprawić postury ciała. Wszystko jest możliwe w każdym wieku, gdyż ciało i mózg całe życie zachowują swoją cechę plastyczności.

Zapraszamy więc do nas na zajęcia wszystkich, którym dokuczają bóle kręgosłupa, pleców czy stawów. Każdego, kto pragnie poprawić swoje samopoczucie poprzez pracę z ciałem i oddechem. Najlepsze ćwiczenia z grupy wzmacniającej i poprawiającej postawę ciała odbywają się u nas we wtorki i czwartki, zawsze o 10.00 rano i 18.00 wieczorem. Do zobaczenia.

Przeczytaj opinie naszych studentów
 • Marta – Piekary Śląskie

  Cieszę się, że będzie można znów z Wami ćwiczyć, super sprawa to lekcje przez Internet.

 • Mirka z Warszawy

  Jestem zachwycona warsztatami z masażu pępka i zauroczona prowadzącymi je Osobami. To są Osoby bardzo uduchowione, myślę, ze uosabiają na pewno Miłość Bezwarunkową, a może nawet Absolutną.

 • Karina Adamczyk
  Optyk

  Dopiero ćwiczenia Body and Brain sprawiły, że czuję się bardziej szczęśliwa i spokojna, a próbowałam w Rybniku już chyba wszystkiego. Tego uczucia nie da się ująć słowami. Tego trzeba doświadczyć w tym magicznym miejscu.

 • Edyta Mostowska
  Konserwator zabytków - Wrocław

  W trakcie wykonywania Uzdrawiania przez Pępek czuję, jak zaczyna krążyć w moim ciele krew, docierając do każdej jego części. Mogę też poczuć, jak przez moje ciało przenika energia, która daje mi siłę i moc do życia.

 • Wioleta Dobrasiewicz
  Mama

  Ludzie, którzy prowadzą do Centrum Body and Brain to osoby przyjazne, niezwykle pogodne, mądre życiowo i godne zaufania.W Body&Brain otrzymuję nie tylko zaspokojenie potrzeby wiedzy i wysiłku dla ciała, ale i wsparcie dla ducha, gdy tego potrzebuję.

 • Jagoda Kozieł
  Nauczyciel

  Bardzo polecam to miejsce, wszystkim którzy chcą dbać o swoje zdrowie, pragną osiągnąć równowagę wewnętrzną i spokój oraz ich celem jest zdrowy umysł w zdrowym ciele.

 • Sylwia Rutkowska
  Dentysta

  Centrum Body&Brain to miejsce pełne pozytywnej energii , do którego wraca się z uśmiechem na twarzy. Polecam wszystkim tym , którzy pragną zmienić swoje życie na lepsze.

 • Aleksandra z Rybnika
  Kosmetyczka

  Zajęcia prowadzone w kameralnym gronie, bardzo urozmaicone, wysoki poziom wiedzy, czystość i zawsze miły poczęstunek pyszną herbatką. Myślę, że w lepsze miejsce nie mogłam trafić.

 • Adam Urbanik
  Informatyk - Kraków

  Trening Uzdrawiania przez Pępek działa na mnie bardzo relaksująco. Dzięki tej technice wszystkie myśli, które kotłują się w mojej głowie znikają i przestają być aż tak ważne.

 • Brygida lat 73

  Sama codziennie powtarzam ćwiczenia masażu przez pępek. Już po pierwszym miesiącu szumy w głowie prawie minęły, stały się prawie niewyczuwalne i nie przeszkadzają w spaniu.

Blog

czytaj