Blogwstecz

Kurs Survivalu

2018 07 16

Od kiedy jesteś instruktorem survivalu?

 

Pete: Jestem instruktorem survivalu od 2009 roku

 

Dlaczego zostałeś instruktorem survivalu?

 

Ponieważ chciałem doświadczyć innego rodzaju wyzwań, jakie niesie ze sobą przebywanie w naturze. Będąc żołnierzem jest łatwo przetrwać w terenie, ponieważ ma się odpowiednie wyposażenie, ale robiąc prawdziwy survival, nie masz ze sobą zbyt wielu sprzętów i musisz też nauczyć się dobrze stawiać priorytety. Drugim powodem jest moja miłość do nauczania innych i pomagania im oraz rozwijania ich umiejętności. Trzecim powodem jest chęć nauczenia się wielu różnych rzeczy i pracowania z wieloma różnymi osobami w naprawdę wspaniałych miejscach na ziemi.

 

Jakie było twoje najbardziej przerażające czy ekscytujące przeżycie w trakcie survivalu?

 

Moim najbardziej ekscytującym przeżyciem był trening przetrwania w prawdziwej dżungli. Tam czujesz się, jak prawdziwy obcy. W dżungli jest ciemno, czarno jak smoła, a odgłosy są tak inne i przerażające, ale przeżycie to było piękne jednocześnie….

 

Czy miałeś okazję trenować znane osoby?

 

Prowadziłem zajęcia dla wielu osób, nie tylko dla żołnierzy czy oficerów brytyjskiej armii czy sił lotniczych. Brałem udział w treningu i szkoliłem Księcia Williama i Harry’ego, wielu znanych dziennikarzy brytyjskich BBC oraz osoby publiczne ze świata polityki Wielkiej Brytanii – szczególnie tych, którzy mieli przed sobą podróże do najniebezpieczniejszych zakątków świata. Przygotowywałem ich do tej podróży od strony bezpieczeństwa życia i zdrowia. Spośród osób znanych ze świata kina, prowadziłem także trening dla Terry Hatcher znanej z serialu Gotowe na Wszystko.

 

 

Dlaczego fajnie jest wziąć udział w twoim kursie:

 

Bo to zabawa, która jest jednocześnie wyzwaniem i jest praktyczna. Uczysz się nowych umiejętności i je szlifujesz. Koncentruje się na tym, aby każdy uczestnik skończył mój kurs z poczuciem pewności, że może użyć nowych umiejętności, jakich się ode mnie nauczył. Kurs jest także dobrą okazją do wyszlifowania języka angielskiego, gdyż głównie w tym języku jest on prowadzony.

 

 

Dla kogo jest ten kurs?

 

Mój kurs jest dla każdego, naprawdę! Dostaniesz z niego tyle, ile sam w niego wniesiesz. Jeśli chcesz wyzwania, więc w mojej opinii nie ma lepszej formy zabawy i wyzwania w jednym, jak właśnie kurs survivalu ze mną. Jeśli chcesz się nauczyć czegoś nowego lub rozwinąć nowe umiejętności, nauczysz się tego i będziesz w stanie wykorzystać je w każdej sytuacji – chodząc po górach, jeżdżąc na nartach czy podróżując.

 

Czego nauczymy się w trakcie twojego kursu?

 

Przede wszystkim praktycznych umiejętności w nagłych wypadkach w miejscach dzikich i ciężko dostępnych np. jak reagować w momentach nagłych i pomóc sobie oraz innym, jak ustalić priorytety efektywnie będąc pod presją oraz jak przetrwać i zadbać o siebie mając minimalne wyposażenie.

 

Gdzie poprowadzić najbliższy kurs?

 

Kurs odbędzie się w okolicach Rybnika. Mamy tutaj ogromne szczęście, ponieważ otaczają nas piękne lasy. Ponieważ korzystamy tylko z tego, co naprawdę jest nam potrzebne, nasz wpływ na środowisko naturalne jest minimalne i niezauważalne.

 

 

Czy uczestnicy otrzymają jakiś certyfikać?

 

Tak! Dostaniesz tzw. certyfikat kompetencji. Weekend 1 – 2 września jest początkiem serii spotkań, które w całości będą odpowiadać temu, co otrzymuje się na szkoleniach NATO standard poziomu B, który jest pierwszym podstawowym poziomem kompetencji survivalowych.

 

Ile kosztuje kurs i co obejmuje cena?

 

Udział w weekendzie w dniach 1 – 2 września kosztuje 300 zł, ale dla osób które wcześnie zarezerwują dla siebie miejsce będzie cena 250 zł. Cena obejmuje wszystkie instrukcje oraz niezbędne rzeczy do przetrwania (pamiętaj, to w końcu jest kurs survivalu!:)

Przeczytaj opinie naszych studentów
 • Marta – Piekary Śląskie

  Cieszę się, że będzie można znów z Wami ćwiczyć, super sprawa to lekcje przez Internet.

 • Mirka z Warszawy

  Jestem zachwycona warsztatami z masażu pępka i zauroczona prowadzącymi je Osobami. To są Osoby bardzo uduchowione, myślę, ze uosabiają na pewno Miłość Bezwarunkową, a może nawet Absolutną.

 • Karina Adamczyk
  Optyk

  Dopiero ćwiczenia Body and Brain sprawiły, że czuję się bardziej szczęśliwa i spokojna, a próbowałam w Rybniku już chyba wszystkiego. Tego uczucia nie da się ująć słowami. Tego trzeba doświadczyć w tym magicznym miejscu.

 • Edyta Mostowska
  Konserwator zabytków - Wrocław

  W trakcie wykonywania Uzdrawiania przez Pępek czuję, jak zaczyna krążyć w moim ciele krew, docierając do każdej jego części. Mogę też poczuć, jak przez moje ciało przenika energia, która daje mi siłę i moc do życia.

 • Wioleta Dobrasiewicz
  Mama

  Ludzie, którzy prowadzą do Centrum Body and Brain to osoby przyjazne, niezwykle pogodne, mądre życiowo i godne zaufania.W Body&Brain otrzymuję nie tylko zaspokojenie potrzeby wiedzy i wysiłku dla ciała, ale i wsparcie dla ducha, gdy tego potrzebuję.

 • Jagoda Kozieł
  Nauczyciel

  Bardzo polecam to miejsce, wszystkim którzy chcą dbać o swoje zdrowie, pragną osiągnąć równowagę wewnętrzną i spokój oraz ich celem jest zdrowy umysł w zdrowym ciele.

 • Sylwia Rutkowska
  Dentysta

  Centrum Body&Brain to miejsce pełne pozytywnej energii , do którego wraca się z uśmiechem na twarzy. Polecam wszystkim tym , którzy pragną zmienić swoje życie na lepsze.

 • Aleksandra z Rybnika
  Kosmetyczka

  Zajęcia prowadzone w kameralnym gronie, bardzo urozmaicone, wysoki poziom wiedzy, czystość i zawsze miły poczęstunek pyszną herbatką. Myślę, że w lepsze miejsce nie mogłam trafić.

 • Adam Urbanik
  Informatyk - Kraków

  Trening Uzdrawiania przez Pępek działa na mnie bardzo relaksująco. Dzięki tej technice wszystkie myśli, które kotłują się w mojej głowie znikają i przestają być aż tak ważne.

 • Brygida lat 73

  Sama codziennie powtarzam ćwiczenia masażu przez pępek. Już po pierwszym miesiącu szumy w głowie prawie minęły, stały się prawie niewyczuwalne i nie przeszkadzają w spaniu.

Blog

czytaj