Blogwstecz

Mocny Mózg – 5 Kroków do Uzdrawiania Siebie

2019 03 26

Autor: Ola Mason

Artykuł ukazał się w Dzienniku Zachodnim 20 marca 2019 roku.

Nie od dziś wiadomo, że ludzki mózg ma niekończące się możliwości i jest najważniejszym organem, dzięki któremu funkcje ciała, emocje i myśli są przez nas rozpoznawane i przetwarzane. Wielu ludzi myśląc o usprawnianiu swojego mózgu zainteresowanych jest poprawą jego funkcji poznawczych czyli staniu się mądrzejszym, inteligentniejszym w sensie akademickim. Twierdzę jednak, że korzystanie ze swojego mózgu tylko w ujęciu intelektualnym jest dużym ograniczeniem i niewykorzystywaniem całego jego potencjału. Mózg kontroluje fizyczne funkcje ciała oraz działalność umysłu, ale sam w sobie nie posiada nerwów czuciowych, więc mózg sam siebie nie może poczuć. Człowiek jednak posiadając świadomość, wiedzę oraz odpowiednie techniki, jest w stanie sprawić, że jego mózg stanie się bardziej wrażliwy, miękki i oddychający i stanie się dzięki temu mocnym mózgiem. Celem naszego treningu jest osiągnięcie efektu The Power Brain czyli Mocnego Mózgu.

W naszym codziennym życiu zazwyczaj odbijamy się jak piłeczka tenisowa od jednego ekstremum do drugiego tj. od przepracowania do stagnacji. Jesteśmy przeciążeni i zestresowani albo pasywni i w depresji. Najbardziej optymalnym, zdrowym stanem mózgu i ciała jest bycie twórczym i spokojnym jednocześnie, w tym samym momencie aktywnym i czującym wewnętrzną równowagę. Taki stan chcemy wypracować i sprawić, aby stał się on naszym nowym, zdrowym nawykiem funkcjonowania w codzienności. Mocny Mózg jest jednocześnie twórczy i spokojny.

Pierwszym Krokiem do naszego celu jest wyczulenie mózgu czyli jego rozbudzenie. Proces ten polega na odpowiedniej stymulacji poszczególnych partii ciała. Każdy mięsień w ciele, gdy jest odpowiednio poruszony i każdy nerw, który jest stymulowany, korespondują z poszczególnymi partiami mózgu i przez to rozbudzają mózg. Bez rozbudzenia mózgu nie możemy zmienić jego struktury czyli jego nawyków. Wyczulenie więc jest pierwszym i niezbędnym krokiem do zmiany.

Drugim etapem zbudowania Mocnego Mózgu jest sprawienie, aby stał on się elastyczny. Rozwijanie i rozciąganie mózgu to proces uwolnienia się od starych nawyków. Aby więc zmieniać swoje nawyki w sposób przyjemny, mózg musi być najpierw miękki. Zmiana kształtu czegoś, co jest sztywne sprawia, że to coś się złamie i takie doświadczenie będzie bolesne. Opór jest nautralną reakcją sztywnego mózgu. Gdy przejdziesz przez pierwszy treningowy krok wyczulania i wejdziesz w drugi krok ćwiczeń elastyczności mózgu, twój proces przemiany stanie się wtedy przyjemny i płynny. Poprzez ciało i jego ruchy, wykorzystując jego połączenie z mózgiem, możesz sprawić, że poczujesz się spokojniejszy, ponieważ zaczniesz dostrzegać rozwiązania i alternatywy dla swoich problemów. Na tym etapie pojawia się wiele pozytywnych rozbudzeń w mózgu, co daje poczucie ulgi i nadziei.

Kolejnym etapem programu jest oczyszczanie mózgu. Gdy świeża energia wypełni twoje ciało i twój mózg, brudna energia, która skumulowała się w tobie pod postacią wspomnień, doświadczeń z przeszłości zacznie naturalnie oczyszczać się i opuszczać twoje ciało i mózg. Ten etap jest niezmiernie uwalniający, gdyż emocje jako sygnatura przeszłości, przestają ci doskwierać i nie wpływają tak mocno na twoje samopoczucie. Owszem, nadal przeżywasz emocje, ale nie kontrolują one twoich zachowań ani decyzji. Tutaj rozpoczyna się prawdziwa wewnętrzna wolność i głęboki oddech.

Dopiero po przejściu powyższych etapów treningowych, możemy rozpocząć proces kreacji nowego życia. Proces integracji mózgu, jako czwarty krok, polega na dostosowaniu mózgu czyli jego myśli, emocji i działań do tego, czego naprawdę pragniesz. Na tym etapie prawa i lewa półkula łączą się. Świat wizji i marzeń integruje się ze światem kalkulacji i logiki. Ponieważ mózg jest wolny od przeszłości i blokad, tworzenie nowych rozwiązań jest dla niego proste.

Wprowadzenie nowych rozwiązań w życie jest etapem piątym, mistrzowskim. Jak wszyscy wiemy, nasze otoczenie potrafi mocno nas przytłoczyć i zdołować. Negatywna energia pochodząca od innych ludzi, środowisk czy mediów, sprawia, że sami tracimy nadzieję i chęć do życia. Mistrzem jest ten, kto pomimo wpływów z zewnątrz potrafi utrzymać swoje dobre samopoczucie i wewnętrzną harmonię, a także swój życiowy kurs tj. wie czego pragnie i ma siłę do tworzenia i realizacji swoich marzeń.

W każdym z nas drzemie nieograniczona moc kreacji i w każdym momencie naszego życia możemy wprowadzić zmiany, pokonując wewnętrzne bariery, lęki i uprzedzenia. Zastosowanie metody Edukacji Mózgu p.t. Mocny Mózg – 5 Kroków do Uzdrawiania Siebie i realizacji swoich marzeń, daje nam gwarancję spełnienia swoich marzeń. Metodę omówimy szczegółowo podczas Targów Bliżej Zdrowia Bliżej Natury, na które serdeczenie Państwa zapraszamy. Nasz wykład odbędzie się w niedzielę 24 marca o godzinie 13.30.

Osobistą transformację wg programu 5 kroków będzie można doświadczyć podczas Letniego Uniwersytetu Zdrowia w terminie 30 czerwca – 7 lipca w Hotelu Zagroń w Szczyrku. Zapisy w redakcji Miesięcznika Szaman pod numerem telefonu 32 257 08 39.

Przeczytaj opinie naszych studentów
 • Marta – Piekary Śląskie

  Cieszę się, że będzie można znów z Wami ćwiczyć, super sprawa to lekcje przez Internet.

 • Mirka z Warszawy

  Jestem zachwycona warsztatami z masażu pępka i zauroczona prowadzącymi je Osobami. To są Osoby bardzo uduchowione, myślę, ze uosabiają na pewno Miłość Bezwarunkową, a może nawet Absolutną.

 • Karina Adamczyk
  Optyk

  Dopiero ćwiczenia Body and Brain sprawiły, że czuję się bardziej szczęśliwa i spokojna, a próbowałam w Rybniku już chyba wszystkiego. Tego uczucia nie da się ująć słowami. Tego trzeba doświadczyć w tym magicznym miejscu.

 • Edyta Mostowska
  Konserwator zabytków - Wrocław

  W trakcie wykonywania Uzdrawiania przez Pępek czuję, jak zaczyna krążyć w moim ciele krew, docierając do każdej jego części. Mogę też poczuć, jak przez moje ciało przenika energia, która daje mi siłę i moc do życia.

 • Wioleta Dobrasiewicz
  Mama

  Ludzie, którzy prowadzą do Centrum Body and Brain to osoby przyjazne, niezwykle pogodne, mądre życiowo i godne zaufania.W Body&Brain otrzymuję nie tylko zaspokojenie potrzeby wiedzy i wysiłku dla ciała, ale i wsparcie dla ducha, gdy tego potrzebuję.

 • Jagoda Kozieł
  Nauczyciel

  Bardzo polecam to miejsce, wszystkim którzy chcą dbać o swoje zdrowie, pragną osiągnąć równowagę wewnętrzną i spokój oraz ich celem jest zdrowy umysł w zdrowym ciele.

 • Sylwia Rutkowska
  Dentysta

  Centrum Body&Brain to miejsce pełne pozytywnej energii , do którego wraca się z uśmiechem na twarzy. Polecam wszystkim tym , którzy pragną zmienić swoje życie na lepsze.

 • Aleksandra z Rybnika
  Kosmetyczka

  Zajęcia prowadzone w kameralnym gronie, bardzo urozmaicone, wysoki poziom wiedzy, czystość i zawsze miły poczęstunek pyszną herbatką. Myślę, że w lepsze miejsce nie mogłam trafić.

 • Adam Urbanik
  Informatyk - Kraków

  Trening Uzdrawiania przez Pępek działa na mnie bardzo relaksująco. Dzięki tej technice wszystkie myśli, które kotłują się w mojej głowie znikają i przestają być aż tak ważne.

 • Brygida lat 73

  Sama codziennie powtarzam ćwiczenia masażu przez pępek. Już po pierwszym miesiącu szumy w głowie prawie minęły, stały się prawie niewyczuwalne i nie przeszkadzają w spaniu.

Blog

czytaj