Blogwstecz

Podstawowe błędy.

2018 02 22

Oto trzy podstawowe błędy, jakie robią ludzie w podejmowaniu decyzji, przez co odmawiają sobie życia w poczuciu szczęścia i spełnienia:

 1. Zakładanie przebiegu wypadków w oparciu o dotychczasowe doświadczenia
 2. Najpierw myślę, potem robię.
 3. Robię, bo tak “czuję”

 

Zakładanie z góry, jak potoczą się nasze losy jest dużym błędem. Nikt nie wie, jaka jest przyszłość i nie jest w stanie odgadnąć, jak zachowa się ktoś inny, jak sam będzie się czuł w danej sytuacji.

Bardzo często ludzie podejmują decyzję w oparciu o doświadczenia. Nie jest to do końca dobre, ponieważ energia cały czas płynie, krąży i się zmienia. Ludzie się zmieniają, otoczenie się zmienia, my sami tez się zmieniamy. Dlatego też, skoro zawsze miałam z czymś trudność, nie oznacza, że tak musi być do końca mojego życia. Nie odmawiaj więc sobie wielu pozytywnych niespodzianek typu „nie wiedziałam, że mogę się tak w ogóle poczuć” czy „dałam radę, jestem zaskoczona, że to w ogóle zrobiłam”. W nas ludziach, a naszych mózgach i sercach, drzemie niesamowity potencjał, ogromna wewnętrzna moc, która wychodzi na zewnątrz podczas naszego działania. Moc ta nie uaktywnia się podczas procesu myślenia. Dlatego też od myślenia nie zmienia się życie. Nasze zdrowie też od samego pobożnego myślenia się nie poprawia. Jeśli więc chcesz doświadczać życia w pozytywny sposób, musisz zapomnieć o przeszłości. Odciąć wszystko grubą kreską, wykasować i zapomnieć. Ćwiczenia Body and Brain pomagają w tym procesie.

Drugim błędem, jaki popełniają ludzie, dzięki czemu odmawiają sobie życia w zadowoleniu, to najpierw myślę a potem robię. Przykład – najpierw muszę znaleźć przepis na soczewicę, a dopiero potem ją kupuję. Często jednak soczewica czeka potem w kuchni na wykorzystanie, bo zapał do jej gotowania już nam minął. Brzmi znajomo? Dlatego więc proponuję – najpierw kup produkt a dopiero potem kreatywnie go wykorzystaj. Będziesz mieć najlepsze wyniki. Tak, jak z sztuką – artysta najpierw kupuje farby a dopiero potem z nich korzysta, artysta nie idzie po farby dopiero, jak będzie miał w głowie dopracowany każdy szczegół swojego obrazu. Moment kreowania dzieje się natychmiastowo. Jest to setna sekundy, iskra. Bądź zawsze przygotowany na tę iskrę. Miej zawsze pod ręką najlepsze produkty do jedzenia, bo nigdy nie wiesz, kiedy poczujesz głód i ochotę upichcenia czegoś wspaniałego dla siebie i rodziny. I miej zawsze pod ręką Kijek Healing Life, bo nigdy nie wiesz, kiedy będziesz potrzebować rozluźnienia bólu, stresu i dyskomfortu.

Ostatnim błędem, najtrudniejszym do wyłapania, to robię tak, jak czuję. Problem jest w tym, że nie wiemy często, czy to co czujemy jest głosem naszej duszy, czy oporem naszego ego. Aby sobie pomóc możesz sprowadzić siebie do prostego rachunku: twoja dusza zawsze chce rosnąć, rozwijać się i kreować. Dlatego każde pozytywne uczucie, które mówi ci “zrób to” jest głosem duszy płynącym z głębi serca. Twoje ego jednak nie chce się rozwijać, lubi komfort i bezpieczeństwo – dlatego zawsze będzie ci mówić “nie teraz” – gdy podążasz za tym głosem, masz gwarancję straconego życia. Obudź się więc, zatrzymaj na chwilę i spróbuj poćwiczyć, wyciszyć myśli, aby głębiej wejść w siebie. Odkryjesz wtedy, ile jest w tobie mocy do działania i że zawsze jest dobry moment na kreowanie swojego szczęścia.

Przeczytaj opinie naszych studentów
 • Marta – Piekary Śląskie

  Cieszę się, że będzie można znów z Wami ćwiczyć, super sprawa to lekcje przez Internet.

 • Mirka z Warszawy

  Jestem zachwycona warsztatami z masażu pępka i zauroczona prowadzącymi je Osobami. To są Osoby bardzo uduchowione, myślę, ze uosabiają na pewno Miłość Bezwarunkową, a może nawet Absolutną.

 • Karina Adamczyk
  Optyk

  Dopiero ćwiczenia Body and Brain sprawiły, że czuję się bardziej szczęśliwa i spokojna, a próbowałam w Rybniku już chyba wszystkiego. Tego uczucia nie da się ująć słowami. Tego trzeba doświadczyć w tym magicznym miejscu.

 • Edyta Mostowska
  Konserwator zabytków - Wrocław

  W trakcie wykonywania Uzdrawiania przez Pępek czuję, jak zaczyna krążyć w moim ciele krew, docierając do każdej jego części. Mogę też poczuć, jak przez moje ciało przenika energia, która daje mi siłę i moc do życia.

 • Wioleta Dobrasiewicz
  Mama

  Ludzie, którzy prowadzą do Centrum Body and Brain to osoby przyjazne, niezwykle pogodne, mądre życiowo i godne zaufania.W Body&Brain otrzymuję nie tylko zaspokojenie potrzeby wiedzy i wysiłku dla ciała, ale i wsparcie dla ducha, gdy tego potrzebuję.

 • Jagoda Kozieł
  Nauczyciel

  Bardzo polecam to miejsce, wszystkim którzy chcą dbać o swoje zdrowie, pragną osiągnąć równowagę wewnętrzną i spokój oraz ich celem jest zdrowy umysł w zdrowym ciele.

 • Sylwia Rutkowska
  Dentysta

  Centrum Body&Brain to miejsce pełne pozytywnej energii , do którego wraca się z uśmiechem na twarzy. Polecam wszystkim tym , którzy pragną zmienić swoje życie na lepsze.

 • Aleksandra z Rybnika
  Kosmetyczka

  Zajęcia prowadzone w kameralnym gronie, bardzo urozmaicone, wysoki poziom wiedzy, czystość i zawsze miły poczęstunek pyszną herbatką. Myślę, że w lepsze miejsce nie mogłam trafić.

 • Adam Urbanik
  Informatyk - Kraków

  Trening Uzdrawiania przez Pępek działa na mnie bardzo relaksująco. Dzięki tej technice wszystkie myśli, które kotłują się w mojej głowie znikają i przestają być aż tak ważne.

 • Brygida lat 73

  Sama codziennie powtarzam ćwiczenia masażu przez pępek. Już po pierwszym miesiącu szumy w głowie prawie minęły, stały się prawie niewyczuwalne i nie przeszkadzają w spaniu.

Blog

czytaj