Blogwstecz

Wiosenne porządki wewnętrznie rozbudzają

2019 02 27

Ostatnio dzieliłam się z Wami moim planem na wiosenne porządki. Na bieżąco chcę Was informować, jak przechodzę przez ten proces i o co w nim naprawdę chodzi.

Wiosenne Porządki to proces trzech kroków, na które codziennie znajdujemy czas. 1. Praktyka własna. 2. Porządkowanie swoich rzeczy. 3. Zdrowe gotowanie.

Jak na razie najlepiej idzie mi pierwszy temat czyli praktyka własna. Zapewne dlatego, że jestem w tym specjalistką, tak zarabiam na życie i tym się zajmuję na co dzień. Na dodatkową praktykę nikt nie musi mnie namawiać. Dostęp do zasobów mam nieograniczony i kocham to, co robię. W tym tygodniu postawiłam na dwa elementy praktyki własnej – fizyczne wzmocnienie nóg i bioder poprzez pozycję mostu, którą trzymam codziennie przez 15 minut wykonując jednocześnie ćwiczenie jelitowe lub uzdrawianie przez pępek. Takie połączenie powyższych elementów daje nam wzmocnienie przepływu energii przez całe ciało od stóp do mózgu. Drugim elementem codziennej praktyki jest medytacja fal Z. Jest to prosty proces koncentracji i naładowania się czystą energią, która usuwa z mózgu niezbędne myśli, uprzedzenia i pesymizm.

Drugim krokiem codziennych porządków to moje rzeczy. W tym temacie wspieram się piękną filozofią Marie Kondo, która proponuje sprzątanie nie wg pomieszczeń, ale według grup. Pierwszą grupą, jaką sprzątamy to ubrania. Ważne jest, aby wszystkie ubrania, jakie się ma wyciągnąć i ułożyć w jednym miejscu. To ważne, aby zobaczyć, ile ma się ubrań. Każdą rzecz po kolei trzeba dotknąć i przyjrzeć się jej dokładnie. Czy sprawia ona w mnie radość? Czy chcę, aby służyła mi w dalszym moim życiu? Ten etap już zakończyłam i bardzo się cieszę, że także nowa forma układania ubrań w szafie sprawiła, że teraz mogę szybko odnaleźć to, czego potrzebuję, widzę dokładnie co mam i zawsze jest w szafie porządek.

Trzecim krokiem codziennego dbania jest zdrowe gotowanie. Tutaj idzie mi najwolniej, ale jestem pozytywnie nastawiona. Za chwilę muszę odbyć podróż do sklepu, aby na lunch zrobić grillowane warzywa z kaszą orkiszową.

Najważniejsze w całym procesie tych trzech kroków jest obserwacja swojego wnętrza. Jak się czujesz, jak się zmieniasz. Ja rozpoczęłam zaledwie kilka dni temu, ale już teraz odczuwam dużą ulgę i odpuszczenie. Zdałam sobie sprawę, że wiele z moich działań było motywowanych moim ego i jego potrzebą zaistnienia, a taka potrzeba i przywiązanie do otrzymywania uwagi z zewnątrz jest bardzo obciążająca dla duszy. Moje niezadowolenie z otoczenia jest efektem niezadowolenia z siebie. Mogę zmienić moje samopoczucie i cieszyć się życiem tylko wtedy, gdy zacznę być z siebie dumna i zadowolona, kochając siebie i nie czekając, aż moje otoczenie da mi miłość, uwagę i docenienie. Jest to duże rozbudzenie i bardzo fizycznie wyczuwalne w moim ciele. To rozbudzenie jest bardzo ważne i dlatego też dzielę się z Wami moimi odkryciami, zachęcając Was do swoich własnych.

Przeczytaj opinie naszych studentów
 • Marta – Piekary Śląskie

  Cieszę się, że będzie można znów z Wami ćwiczyć, super sprawa to lekcje przez Internet.

 • Mirka z Warszawy

  Jestem zachwycona warsztatami z masażu pępka i zauroczona prowadzącymi je Osobami. To są Osoby bardzo uduchowione, myślę, ze uosabiają na pewno Miłość Bezwarunkową, a może nawet Absolutną.

 • Karina Adamczyk
  Optyk

  Dopiero ćwiczenia Body and Brain sprawiły, że czuję się bardziej szczęśliwa i spokojna, a próbowałam w Rybniku już chyba wszystkiego. Tego uczucia nie da się ująć słowami. Tego trzeba doświadczyć w tym magicznym miejscu.

 • Edyta Mostowska
  Konserwator zabytków - Wrocław

  W trakcie wykonywania Uzdrawiania przez Pępek czuję, jak zaczyna krążyć w moim ciele krew, docierając do każdej jego części. Mogę też poczuć, jak przez moje ciało przenika energia, która daje mi siłę i moc do życia.

 • Wioleta Dobrasiewicz
  Mama

  Ludzie, którzy prowadzą do Centrum Body and Brain to osoby przyjazne, niezwykle pogodne, mądre życiowo i godne zaufania.W Body&Brain otrzymuję nie tylko zaspokojenie potrzeby wiedzy i wysiłku dla ciała, ale i wsparcie dla ducha, gdy tego potrzebuję.

 • Jagoda Kozieł
  Nauczyciel

  Bardzo polecam to miejsce, wszystkim którzy chcą dbać o swoje zdrowie, pragną osiągnąć równowagę wewnętrzną i spokój oraz ich celem jest zdrowy umysł w zdrowym ciele.

 • Sylwia Rutkowska
  Dentysta

  Centrum Body&Brain to miejsce pełne pozytywnej energii , do którego wraca się z uśmiechem na twarzy. Polecam wszystkim tym , którzy pragną zmienić swoje życie na lepsze.

 • Aleksandra z Rybnika
  Kosmetyczka

  Zajęcia prowadzone w kameralnym gronie, bardzo urozmaicone, wysoki poziom wiedzy, czystość i zawsze miły poczęstunek pyszną herbatką. Myślę, że w lepsze miejsce nie mogłam trafić.

 • Adam Urbanik
  Informatyk - Kraków

  Trening Uzdrawiania przez Pępek działa na mnie bardzo relaksująco. Dzięki tej technice wszystkie myśli, które kotłują się w mojej głowie znikają i przestają być aż tak ważne.

 • Brygida lat 73

  Sama codziennie powtarzam ćwiczenia masażu przez pępek. Już po pierwszym miesiącu szumy w głowie prawie minęły, stały się prawie niewyczuwalne i nie przeszkadzają w spaniu.

Blog

czytaj