Blogwstecz

Religia a Joga

2019 03 20

Ponieważ wiele osób pyta, jak nasz trening się ma do religii postanowiłam napisać o tym kilka słów.

Jak zapewne wiecie na świecie jest około 10 000 religii i nie urodził się jeszcze taki, który miałby wyłączność na stwierdzenie, która z nich jest prawdziwa i jako jedyna ma rację bytu.

U nas dominuje jedna tj. religia katolicka, ale nawet w niej jest dużo rozróżnień w interpretacjach. W zależności od kościoła, księdza, regionu, zwyczajów, w ramach tej jednej religii jest wiele innych opinii, nakazów i zakazów i można naprawdę się w tym wszystkim pogubić, szczególnie gdy brakuje poparcia nauczanych doktryn w realnym życiu – patrz, jakie życie prowadzi twój ksiądz.

Największym jednak problemem, z jakim borykamy się prowadząc firmę na śląsku to samo hasło „joga”, które zostało w naszym kościele napiętnowane. W sumie to nie wiem, ani dlaczego ani skąd się wzięła w kościele zła opinia o jodze, ale mogę Was zapewnić, że tak jak jest 10 000 religii na świecie, tak i rodzajów ćwiczeń jogi jest 10 000 i też nie urodził jeszcze taki, który miałby wyłączność na prawdę – która z nich jest jedyna, najlepsza i ma rację bytu. A także wielu nauczycieli jogi też nie wprowadza w życie tego, czego naucza. Więc czynnik ludzki – ksiądz czy instruktor jogi – zawsze będzie miał znaczenie w procesie wzajemnego zaufania pomiędzy nauczycielem a studentem.

W Polsce dominują rodzaje jogi: hatha (zlepek różnych innych rodzajów), vinyasa, asthanga, iyengara itd.

Nasza firma Body and Brain, która działa w Polsce od roku 2012, to przede wszystkim skupienie się na aspekcie edukacyjnym i wyjaśniającym, jaka jest anatomia ludzkiego ciała i jego połączenia z mózgiem. Wiemy, że odpowiedni sposób ruszania ciała wpływa nie tylko na jego kondycję, ale także na samopoczucie emocjonalne i psychiczne. Każdy też doświadczył w swoim życiu, jak rozluźniają się ramiona, gdy zrobimy głęboki wydech przez usta oraz jak lżejszy staje się brzuch, gdy zrobimy ćwiczenia masażu jelit.

W jodze nie chodzi o wiarę, ani wyznanie niczego. Czasami słyszę, że kojarzy się z wierzeniem w bożków, ale mam wtedy wrażenie, że właśnie osoby, które szerzą takie herezje, sami naprawdę w tych bożków wierzą. Muszą w nich wierzyć, skoro się ich boją i przed nimi przestrzegają. A skoro w nich wierzą, to…sami sobie dopiszcie konkluzję.

Prawda jest taka, że ćwiczenia jogi zbliżają do Boga, bo Bóg mieszka w Tobie. Trening, który sprawi, że czujesz się zdrowo, a twój umysł jest wyciszony dopiero wtedy pomaga nam w modlitwie. Jak modlić się, gdy jest się w ciągłym stresie? Czy Bóg naprawdę chce wysłuchiwać naszego ciągłego narzekania i próśb? A może Bóg też chciałby usłyszeć od Ciebie słowo dziękuję, przepraszam, wybacz mi , kocham Cię ? Jak zrobić taką modlitwę, jeśli jesteś w ciągłym biegu a połączenie z Bogiem to tak naprawdę lista ciągłego obwiniania i narzekania. Niefajnie.

Napisałam ten post nie po to, aby zachęcać osoby religijne do przychodzenia do nas na ćwiczenia, ani nie mam zamiaru narzucać nikomu mojego punktu widzenia. Napisałam ten post, gdyż wiele osób może i na pewno ma wewnętrzny dyskomfort, gdyż w kościele mówią coś, co na lekcji jogi, jak się potem okazuje, nie jest prawdą. Więc rozumiem rozterki duchowe. Na podsumownie powiem tylko tyle – zaufaj sobie, Twoje serce wie najlepiej, czego potrzebujesz. Skomunikuj się ze soba, poczuj w sobie Boga i idź do przodu, z otwartą piersią i uśmiechem na twarzy, traktując siebie i innych z szacunekim i miłoscią – oto cała moja religia. Religia Miłości.

Przeczytaj opinie naszych studentów
 • Marta – Piekary Śląskie

  Cieszę się, że będzie można znów z Wami ćwiczyć, super sprawa to lekcje przez Internet.

 • Mirka z Warszawy

  Jestem zachwycona warsztatami z masażu pępka i zauroczona prowadzącymi je Osobami. To są Osoby bardzo uduchowione, myślę, ze uosabiają na pewno Miłość Bezwarunkową, a może nawet Absolutną.

 • Karina Adamczyk
  Optyk

  Dopiero ćwiczenia Body and Brain sprawiły, że czuję się bardziej szczęśliwa i spokojna, a próbowałam w Rybniku już chyba wszystkiego. Tego uczucia nie da się ująć słowami. Tego trzeba doświadczyć w tym magicznym miejscu.

 • Edyta Mostowska
  Konserwator zabytków - Wrocław

  W trakcie wykonywania Uzdrawiania przez Pępek czuję, jak zaczyna krążyć w moim ciele krew, docierając do każdej jego części. Mogę też poczuć, jak przez moje ciało przenika energia, która daje mi siłę i moc do życia.

 • Wioleta Dobrasiewicz
  Mama

  Ludzie, którzy prowadzą do Centrum Body and Brain to osoby przyjazne, niezwykle pogodne, mądre życiowo i godne zaufania.W Body&Brain otrzymuję nie tylko zaspokojenie potrzeby wiedzy i wysiłku dla ciała, ale i wsparcie dla ducha, gdy tego potrzebuję.

 • Jagoda Kozieł
  Nauczyciel

  Bardzo polecam to miejsce, wszystkim którzy chcą dbać o swoje zdrowie, pragną osiągnąć równowagę wewnętrzną i spokój oraz ich celem jest zdrowy umysł w zdrowym ciele.

 • Sylwia Rutkowska
  Dentysta

  Centrum Body&Brain to miejsce pełne pozytywnej energii , do którego wraca się z uśmiechem na twarzy. Polecam wszystkim tym , którzy pragną zmienić swoje życie na lepsze.

 • Aleksandra z Rybnika
  Kosmetyczka

  Zajęcia prowadzone w kameralnym gronie, bardzo urozmaicone, wysoki poziom wiedzy, czystość i zawsze miły poczęstunek pyszną herbatką. Myślę, że w lepsze miejsce nie mogłam trafić.

 • Adam Urbanik
  Informatyk - Kraków

  Trening Uzdrawiania przez Pępek działa na mnie bardzo relaksująco. Dzięki tej technice wszystkie myśli, które kotłują się w mojej głowie znikają i przestają być aż tak ważne.

 • Brygida lat 73

  Sama codziennie powtarzam ćwiczenia masażu przez pępek. Już po pierwszym miesiącu szumy w głowie prawie minęły, stały się prawie niewyczuwalne i nie przeszkadzają w spaniu.

Blog

czytaj