Blogwstecz

Sposób na depresję

2018 11 09

Jesienna chandra. Póki co mamy piękną słoneczna pogodę, która powinna podnieść nas na duchu i dodać większego powera. Wiemy, że ilość słońca i pogoda wpływają na nasze samopoczucie. Ci jednak, którzy cierpią chronicznie na nerwice, lęki i depresje „śmieją się” w duchu, że żadna pogoda nie ma na nich wpływu. Dół to dół i tyle.

Ostatnio nasz syn zadał nam pytanie: „jaka jest najgorsza choroba”. Mój mąż Pete odpowiedział, że ebola😊 a ja że nerwica lękowa. Od zarażenia się ebolą człowiek umiera po 4 do 14 dni. Jest to bolesna, ale w miarę szybka śmierć. Z nerwicą lękową umiera się powoli, w męczarniach, do końca swoich dni człowiek uwięziony jest we własnych myślach i emocjach. Stwierdzam więc, że choroby depresji, lęków, niepewności i nerwic to największy problem, bo z tym chodzi się i „żyje” więdnąc na oczach innych, a czasami wręcz ciągnąc ich ze sobą na dno.

Ostatnie badania naukowców, którzy w grupie osób chorych na depresję badali, jak funkcjonuje mózg w depresji przez okres około tygodnia, wykazały, że fale mózgowe w hippokampusie i amygdali są na poziomie beta. Mózg emituje fale nieprzerwanie. Im wyższe fale, tym większa nerwica, lęki i stres. Fale beta to podwyższona aktywność mózgu. Hippocampus odpowiedzialny jest za pamięć, a amygdala to miejsce negatywnych emocji. Gdy fale mózgowe w tych obszarach są na podwyższonym poziomie np. beta (tak, jak wskazały badania), to wysyp negatywnych myśli, wspomnień i emocji jest zatrważający, a nieumiejętność skoncentrowania się na tym, co teraz ma się do zrobienia, wręcz paraliżująca.

Idąc więc dalej za logiką. Jeśli wysokie fale mózgowe sprzyjają depresji i stanom lękowym, to niskie fale mózgowe sprzyjają wyciszeniu, poczuciu spokoju i pewności. Wiemy też z autopsji i badań, że techniki obniżające fale mózgowe np. wibracje czy medytacja, w długiej perspektywie czasu niwelują skutki chorób psychicznych i takowe są zalecane przez wielu najlepszych specjalistów z dziedziny neurologii i psychiatrii.

Osobiście mam uprzedzenie do słowa „terapia”. Kojarzy mi się z czymś nieprzyjemnym wskazującym na fakt, że coś ze mną nie tak. Ale jakby się przyjrzeć nam bliżej, to z każdym jest coś nie tak i każdy potrzebuje terapii. Na pewno każdy potrzebuje spokoju i poczucia pewności i nikt nie chce żyć w lęku, stanach niepokoju czy depresji.

Dlatego niezależenie od tego, czy Twój stan zdrowia jest oceniany jako bardzo dobry, czy masz zdiagnozowaną chorobę. Każdy, bezwzględnie każdy, powinien i ma wręcz obowiązek zadbać o swój mózg, o swoja psychikę i swój wewnętrzny świat. Wiem, że można to zrobić w sposób nieinwazyjny i bez chemii, bo sama w stanie depresji byłam w moim życiu przynajmniej trzy razy i udało mi się z niej wyjść technikami wibracyjnymi, pracą z energią, uzdrawianiem przez pępek i dlatego też wspólnie z mężem otworzyliśmy centrum w Rybniku, aby pomagać teraz Wam. Dbajcie o swoje mózgi.

Zapraszam do zapoznania się z artykułem: https://neurosciencenews.com/depression-brain-signature-10166/

 

Przeczytaj opinie naszych studentów
 • Marta – Piekary Śląskie

  Cieszę się, że będzie można znów z Wami ćwiczyć, super sprawa to lekcje przez Internet.

 • Mirka z Warszawy

  Jestem zachwycona warsztatami z masażu pępka i zauroczona prowadzącymi je Osobami. To są Osoby bardzo uduchowione, myślę, ze uosabiają na pewno Miłość Bezwarunkową, a może nawet Absolutną.

 • Karina Adamczyk
  Optyk

  Dopiero ćwiczenia Body and Brain sprawiły, że czuję się bardziej szczęśliwa i spokojna, a próbowałam w Rybniku już chyba wszystkiego. Tego uczucia nie da się ująć słowami. Tego trzeba doświadczyć w tym magicznym miejscu.

 • Edyta Mostowska
  Konserwator zabytków - Wrocław

  W trakcie wykonywania Uzdrawiania przez Pępek czuję, jak zaczyna krążyć w moim ciele krew, docierając do każdej jego części. Mogę też poczuć, jak przez moje ciało przenika energia, która daje mi siłę i moc do życia.

 • Wioleta Dobrasiewicz
  Mama

  Ludzie, którzy prowadzą do Centrum Body and Brain to osoby przyjazne, niezwykle pogodne, mądre życiowo i godne zaufania.W Body&Brain otrzymuję nie tylko zaspokojenie potrzeby wiedzy i wysiłku dla ciała, ale i wsparcie dla ducha, gdy tego potrzebuję.

 • Jagoda Kozieł
  Nauczyciel

  Bardzo polecam to miejsce, wszystkim którzy chcą dbać o swoje zdrowie, pragną osiągnąć równowagę wewnętrzną i spokój oraz ich celem jest zdrowy umysł w zdrowym ciele.

 • Sylwia Rutkowska
  Dentysta

  Centrum Body&Brain to miejsce pełne pozytywnej energii , do którego wraca się z uśmiechem na twarzy. Polecam wszystkim tym , którzy pragną zmienić swoje życie na lepsze.

 • Aleksandra z Rybnika
  Kosmetyczka

  Zajęcia prowadzone w kameralnym gronie, bardzo urozmaicone, wysoki poziom wiedzy, czystość i zawsze miły poczęstunek pyszną herbatką. Myślę, że w lepsze miejsce nie mogłam trafić.

 • Adam Urbanik
  Informatyk - Kraków

  Trening Uzdrawiania przez Pępek działa na mnie bardzo relaksująco. Dzięki tej technice wszystkie myśli, które kotłują się w mojej głowie znikają i przestają być aż tak ważne.

 • Brygida lat 73

  Sama codziennie powtarzam ćwiczenia masażu przez pępek. Już po pierwszym miesiącu szumy w głowie prawie minęły, stały się prawie niewyczuwalne i nie przeszkadzają w spaniu.

Blog

czytaj