Blogwstecz

Środowe wibracje

2018 09 12

Czym są owe wibracje i na czym polegają ćwiczenia, które prowadzimy w każdą środę? O tym poniżej😊

Wibracja wg Wikipedii (cytujemy): Wibracje (łac. vibratio “drganie”) – drgania o małej amplitudzie i niskiej częstotliwości kilkunastu-kilkudziesięciu Hz[1].

Z biologicznego punktu widzenia wibracje są bodźcami fizycznymi przenoszącymi się bezpośrednio z ośrodka drgającego, na poszczególne tkanki ciała człowieka lub na cały organizm, z pominięciem środowiska powietrznego. Towarzyszący wibracji dźwięk powstaje na skutek przekazywania części energii drgających cząstek materiału poprzez powietrze do narządu słuchu człowieka.

Wibracje mogą być szkodliwe dla zdrowia[2]. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wibracje

Najbardziej podoba mi się ostatnie zdanie. A może lepiej napisać: Wibracje mogą być korzystne dla zdrowia? W jaki sposób?

Wibracja, dźwięk i światło to energia, z której składa się ludzkie ciało. Każdy z nas wibruje na jakimś poziomie. Gdy jest to niski poziom, możesz czuć się ociężały, osowiały, powolny, bez energii ani chęci. Niski poziom wibracji sprzyja też ogólnemu złemu samopoczuciu, zarówno fizycznemu, jak i psychicznemu. W głowie pojawiają się wtedy ciemne myśli, które w kółko powracają, z których ciężko jest się wydostać.

W środę proponujemy zatem taki układ ćwiczeń, dzięki któremu pobudzisz przepływ energii w ciele, szybciej niż w przypadku rozciągania czy ki gong. Poprzez odpowiednie potrząsanie ciałem, w połączeniu z oddechem, uwalniają się z twojego organizmu toksyny, w szybkim tempie rozluźniają się twoje mięśnie i stawy, a głowa wycisza. Po takiej lekcji czujemy się o niebo lżejsi, bardziej naenergetyzowani, pobudzeni do życia, chętni do działania.

Środowe lekcje wibracyjne to taki zestaw ćwiczeń, po którym będziesz czuł swoje ciało rozluźnione i rozgrzane. Ogólnie poczujesz się odświeżony, a zmęczenie minie. Poprawi się wtedy humor i ogólne samopoczucie.

Zapraszamy w każdą środę o 10.00 i 18.00.

Przeczytaj opinie naszych studentów
 • Marta – Piekary Śląskie

  Cieszę się, że będzie można znów z Wami ćwiczyć, super sprawa to lekcje przez Internet.

 • Mirka z Warszawy

  Jestem zachwycona warsztatami z masażu pępka i zauroczona prowadzącymi je Osobami. To są Osoby bardzo uduchowione, myślę, ze uosabiają na pewno Miłość Bezwarunkową, a może nawet Absolutną.

 • Karina Adamczyk
  Optyk

  Dopiero ćwiczenia Body and Brain sprawiły, że czuję się bardziej szczęśliwa i spokojna, a próbowałam w Rybniku już chyba wszystkiego. Tego uczucia nie da się ująć słowami. Tego trzeba doświadczyć w tym magicznym miejscu.

 • Edyta Mostowska
  Konserwator zabytków - Wrocław

  W trakcie wykonywania Uzdrawiania przez Pępek czuję, jak zaczyna krążyć w moim ciele krew, docierając do każdej jego części. Mogę też poczuć, jak przez moje ciało przenika energia, która daje mi siłę i moc do życia.

 • Wioleta Dobrasiewicz
  Mama

  Ludzie, którzy prowadzą do Centrum Body and Brain to osoby przyjazne, niezwykle pogodne, mądre życiowo i godne zaufania.W Body&Brain otrzymuję nie tylko zaspokojenie potrzeby wiedzy i wysiłku dla ciała, ale i wsparcie dla ducha, gdy tego potrzebuję.

 • Jagoda Kozieł
  Nauczyciel

  Bardzo polecam to miejsce, wszystkim którzy chcą dbać o swoje zdrowie, pragną osiągnąć równowagę wewnętrzną i spokój oraz ich celem jest zdrowy umysł w zdrowym ciele.

 • Sylwia Rutkowska
  Dentysta

  Centrum Body&Brain to miejsce pełne pozytywnej energii , do którego wraca się z uśmiechem na twarzy. Polecam wszystkim tym , którzy pragną zmienić swoje życie na lepsze.

 • Aleksandra z Rybnika
  Kosmetyczka

  Zajęcia prowadzone w kameralnym gronie, bardzo urozmaicone, wysoki poziom wiedzy, czystość i zawsze miły poczęstunek pyszną herbatką. Myślę, że w lepsze miejsce nie mogłam trafić.

 • Adam Urbanik
  Informatyk - Kraków

  Trening Uzdrawiania przez Pępek działa na mnie bardzo relaksująco. Dzięki tej technice wszystkie myśli, które kotłują się w mojej głowie znikają i przestają być aż tak ważne.

 • Brygida lat 73

  Sama codziennie powtarzam ćwiczenia masażu przez pępek. Już po pierwszym miesiącu szumy w głowie prawie minęły, stały się prawie niewyczuwalne i nie przeszkadzają w spaniu.

Blog

czytaj