Blogwstecz

Zdrowie to wybór

2018 07 13

Zdrowie to jednocześnie szczęście i spokój ducha. Tylko wtedy je zauważamy i doceniamy, dbamy i utrzymujemy swoją dobrą kondycję. Zdrowie jest wartością bezwzględną i wyborem. Zdrowie to podstawa.

Gdyby jednak sprawa była taka prosta – jem dobrze, ćwiczę i oddycham świeżym powietrzem – wtedy większość z nas byłaby zdrowa. Wiemy jednak przecież, że dobra dieta i ruch nie wystarczą. Ile znamy przypadków nagłych zachorowań na raka, młode i silne ciało też może zachorować. Skąd, jak i dlaczego?

Dzieje się tak, gdyż zdrowie ma wiele wymiarów. Nie jest to stan jedynie fizyczny, który można by zbadać maszyną, ponieważ ciało ludzkie nie jest martwą materią do badania i używania, dokręcania śrubek, wycinania tego, co szwankuje. Ludzkie ciało to żywy organizm, to spójny ekosystem, w którym wszystko jest połączone i jest zasilane ze źródła.

Dlaczego serce bije? Skąd, jak i dlaczego? Co sprawia, że czujesz to, czego nie może zbadać żadna maszyna – emocje, myśli – tego nie da się dostrzec pod mikroskopem!

Zdrowie ma wiele wymiarów. Od fizyczności, którą można dotknąć, powąchać i zobaczyć, poprzez energię, którą można także poczuć w dłoniach, w całym ciele, aż po wymiar duchowy, świadomości.

Spójrzcie na dane OECD. W krajach, gdzie wskaźniki zdrowia są najgorsze tj. jest największa umieralność, liczba przeżytych lat jest mała itd.. W tych krajach dominuje wojna, religia i ubóstwo. To znaczy, że kraje te nie znają swojej wartości i nie potrafią o nią zadbać, nie potrafią zadbać o siebie i niszczą siebie.

Zdrowie jest wyborem. Zdrowie to wartość. Dbając o siebie dbasz o największą wartość jaką jest życie. Jeśli nikt inny nie widzi w Tobie wartości, nie docenia Ciebie i nie wierzy w Ciebie…. Sama nadaj sobie wartość. Powiedz sobie prosto w oczy – jesteś profesjonalistką, świetnym ekspertem w tym, co robisz. Dzięki tobie wiele osób jest szczęśliwych i zadowolonych. A ci, którzy nie są… cóż…muszą przełknąć gorzką ślinę własnej goryczy:)

Przeczytaj opinie naszych studentów
 • Marta – Piekary Śląskie

  Cieszę się, że będzie można znów z Wami ćwiczyć, super sprawa to lekcje przez Internet.

 • Mirka z Warszawy

  Jestem zachwycona warsztatami z masażu pępka i zauroczona prowadzącymi je Osobami. To są Osoby bardzo uduchowione, myślę, ze uosabiają na pewno Miłość Bezwarunkową, a może nawet Absolutną.

 • Karina Adamczyk
  Optyk

  Dopiero ćwiczenia Body and Brain sprawiły, że czuję się bardziej szczęśliwa i spokojna, a próbowałam w Rybniku już chyba wszystkiego. Tego uczucia nie da się ująć słowami. Tego trzeba doświadczyć w tym magicznym miejscu.

 • Edyta Mostowska
  Konserwator zabytków - Wrocław

  W trakcie wykonywania Uzdrawiania przez Pępek czuję, jak zaczyna krążyć w moim ciele krew, docierając do każdej jego części. Mogę też poczuć, jak przez moje ciało przenika energia, która daje mi siłę i moc do życia.

 • Wioleta Dobrasiewicz
  Mama

  Ludzie, którzy prowadzą do Centrum Body and Brain to osoby przyjazne, niezwykle pogodne, mądre życiowo i godne zaufania.W Body&Brain otrzymuję nie tylko zaspokojenie potrzeby wiedzy i wysiłku dla ciała, ale i wsparcie dla ducha, gdy tego potrzebuję.

 • Jagoda Kozieł
  Nauczyciel

  Bardzo polecam to miejsce, wszystkim którzy chcą dbać o swoje zdrowie, pragną osiągnąć równowagę wewnętrzną i spokój oraz ich celem jest zdrowy umysł w zdrowym ciele.

 • Sylwia Rutkowska
  Dentysta

  Centrum Body&Brain to miejsce pełne pozytywnej energii , do którego wraca się z uśmiechem na twarzy. Polecam wszystkim tym , którzy pragną zmienić swoje życie na lepsze.

 • Aleksandra z Rybnika
  Kosmetyczka

  Zajęcia prowadzone w kameralnym gronie, bardzo urozmaicone, wysoki poziom wiedzy, czystość i zawsze miły poczęstunek pyszną herbatką. Myślę, że w lepsze miejsce nie mogłam trafić.

 • Adam Urbanik
  Informatyk - Kraków

  Trening Uzdrawiania przez Pępek działa na mnie bardzo relaksująco. Dzięki tej technice wszystkie myśli, które kotłują się w mojej głowie znikają i przestają być aż tak ważne.

 • Brygida lat 73

  Sama codziennie powtarzam ćwiczenia masażu przez pępek. Już po pierwszym miesiącu szumy w głowie prawie minęły, stały się prawie niewyczuwalne i nie przeszkadzają w spaniu.

Blog

czytaj